قیمت و خرید 35 مدل شمعدان های کریستال و برنزی فانتزی و مدرن

شمعدان

شمعدان ها غیر از این که وسیله‌هایی برای نگهداری شمع هستند و شمع روی آنها قرار می‌گیرد در فرهنگ ما جایگاه خاصی دارند. در سفره‌ی عقد آئینه و شمعدان نماد تبرک و برکت و خوش‌یمنی است. در اکثر خانه‌ها می‌توان آئینه و شمعدان پیدا کرد. شمعدان‌ها هم زیبایی به خانه می‌بخشند و هم در کنار آئینه مظهر خیر و برکت و روشنی و خوش‌یمنی به شمار می‌روند.

بنابراین غیر از کارکرد معنوی شمعدانها به دلیل زیبا بودن جنبه‌ی تزئینی هم دارند. شمعدان ها ممکن است روی بوفه روبروی کنسول باشند یا روی کنسول قرار گیرند یا اصلا روی میز ناهار خوری قرار داده شوند. شمعدان ها ممکن است به رنگ نقره‌ای، طلایی، یا برنزی باشند.

شمعدان

شمعدان‌ها ممکن است از مواد مختلف ساخته شوند. شمعدا‌ن های کلاسیک اغلب از فلز ساخته می‌شوند. شمعدان های فلزی رنگ و جلای خاصی دارند و باعث زیبایی فضای خانه می‌شوند شمعدان‌های کلاسیک فلزی اغلب شاخه‌ای هستند. این شمعدان‌ها شامل پایه، بدنه و شاخه‌ای برای قرار گرفتن شمع هستند.

این شمعدان‌ها ممکن است تک شاخه یا چند شاخه باشند، یعنی یک یا چند شمع روی آنها قرار گیرد. شمعدان های فلزی کلاسیک خود انواع و اشکال متفاوتی دارند. بعضی از آنها شاخه‌ای هستند و شمع‌های قلمی روی آنها قرار می‌گیند. این شمعدان ها جایی برای قرار گرفتن شمع ها دارند.

بعضی از آنها در نهایت به صفحه‌ی فلزی صافی ختم می‌شوند که شمع روی آن قرار می‌گیرد. این صفحه می‌تواند آویزهای شیشه‌ای تزیینی داشته باشد. شمعدانها ممکن است چوبی باشند. باید توجه کنید که فانوس‌های تزیینی شکل و فرمشان با شمعدان متفاوت است ولی درون آنها هم شمع قرار می‌گیرد.

این فانوس‌ها اگرچه اندازه‌شان از شمعدان ها بزرگتر است، اما شبیه کمدهای چوبی کوچکی هستند که بخش اعظمی از آنها را شیشه تشکیل می‌دهد و شمع درون آنها قرار می‌گیرد. ممکن است تعداد زیادی شمع درون این فانوس‌ها قرار بگیرند. حتی ممکن است درون این فانوس‌ها از شمع‌های ستونی استفاده شود.

شمعدانهای مدرن از مواد مختلفی ساخته می‌شوند و شکل آنها با شمعدانهای کلاسیک فرق دارد و حتی ممکن است شکل و فرم آنها فانتزی باشد. شمعدان های شیشه‌ای مدرن در فرم‌ها  اشکالِ گوناگون ساخته می‌شوند. بعضی از آنها در وقع به شکل لیوان های شیشه‌ای پایه‌دار با پایه‌های بلند هستند که شمع داخل آنها قرار داده می‌شود. شمعدان های کریستال هم ممکن است به شکل سنتی یا مدرن ساخته شوند. شمعدانهای کریستالِ کلاسیک با شکل و فرم زیبای خود می‌توانند زیبایی و جلا و جلوه و وجهه‌ی خاصی به منزل شما ببخشند.

دقت کنید که هر شمعدانی شمع مخصوص خود را لازم دارد. مثلا ممکن است برای شمعدانهای شیشه‌ای لیوانی شمع‌های ستونی مناسب باشند در حالی که برای شمعدانهای شاخه‌ای شمع‌های قلمی کاربرد دارند. البته اگر قطر شمعدانهای لیوانی پایه‌ای کم باشد می‌توان از شمع‌های قلمی هم برای آنها استفاده کرد و یا می‌توان داخل آنها آب ریخت و از شمع‌های شناور در داخل آنها بهره گرفت.

همچنین شمعدانها ممکن است شکل لوستر باشند. اگر شمعدانها شاخه‌ای باشند بسته به تعداد شاخه‌ها نامگذاری می‌شند مثلا چهار شاخه یا تک شاخه اما شمعدانهای لوستری که پایه‌های خمیده دارند بر حسب تعداد پایه‌ها و قرار گرفتن شمع بر روی آنها به عنوان چند شعله شناخته می‌شوند مثلا پنج شعله یا سه شعله یا دو شعله یا چهار شعله. شمعدانها زیبایی خاصی به منزل شما می‌بخشند و طبق سلیقه‌ی خود می‌توانید یک شمعدان را برای زیباتر کردن منزل‌تان انتخاب کنید.

تا اینجا با چند نکته درباره انتخاب و خرید شمعدان آشنا شدیم. در ادامه لیستی از جدیدترین و باکیفیت ترین نمونه های موجود در بازار ایران را برای شما آماده کرده ایم. همه این شمعدان ها از کیفیت بالا و قیمت مناسبی برخوردار هستند.