قیمت و خرید 26 مدل مبل راحتی، سلطنتی و کلاسیک شیک و ارزان در طرح های جدید

مبل راحتی

مبل‌ راحتی یا مبل کلاسیک حالا تبدیل به بخشی از هویت منزل یا محل کار ما شده‌اند. از مبل‌های اداری گرفته تا مبل‌هایی که در منزل استفاده می‌کنیم، زندگی ما به نوعی با مبل‌ها درگیر است. با انتخاب و خرید مبل راحتی و کلاسیک عالی می توانید به زیبایی منزل خود بیفزایید.

می‌توان گفت دیگر نمی‌توانیم بدونِ این وسائل نرم دوست داشتنی زندگی کنیم. چه بخواهید کتاب بخوانید، چه تلویزیون تماشا کنید، چه با موبایل خود سرگرم باشید، چه بنشینید و با اعضای خانواده یا  دوستان گپ بزنید نشستن بر روی مبل اولین انتخاب شما خواهد بود.

 

خرید مبل راحتی و سلطنتی

حتی برای خوابیدن هم ممکن است از مبل و کاناپه استفاده کنید. مبل‌ها را در حالت کلی می‌توان به چند دسته تقسیم نمود. مبل های استیل یا رویال یا سلطنتی، مبل کلاسیک، مبل‌های راحتی، مبل‌های فانتزی و مدرن.

البته اینها همه‌ی انواع مبل نیستند و مدل های مختلف مبل زیاد و متنوع هستند. بعضی از مبل‌ها چندبخشی یا پازلی هستند. این مبل‌ها دارای قطعات مختلفی هستند که مثل پازل کنار هم قرار می‌گیرند. مبل‌های پازلی می‌توانند اِل شکل یا یو شکل باشند. درواقع مبل‌های پازلی با کنار هم چیده شدن معنا پیدا می‌کنند و هر بخش از پازل ممکن است ماهیت مستقلی نداشته باشد.

مبل‌های دیگر ممکن است از یک یا چند مبل دو یا سه نفره و یا حتی بیشتر و تعدادی مبل تک تشکیل شده باشند ولی مبل های پازلی به هم پیوسته هستند. اگر فضای خانه‌ی شما کوچک است و جا برای تخت‌خواب ندارید، می‌توانید با یک تیر چند نشان بزنید و از مبل‌های تخت‌خواب‌شو استفاده کنید. این مبل‌ها خود مدل‌های مختلف دارند.

مبل‌های تخت‌خواب شو می‌توانند یک نفره باشند، یعنی شما درواقع یک مبل تک نفره یا یک صندلی را خریداری می‌کنید که به تخت‌خواب هم تبدیل می‌شود. یک سرویس مبل کامل هم می‌تواند تخت‌خواب‌شو باشد. یعنی هر کدام از مبل‌های تک‌نفره‌ی سرویس به یک تخت‌خواب تک‌نفره تبدیل شوند و مبل‌های دونفره یا سه نفره هم به تخواب های دونفره و بزرگتر.

بعضی از مبل‌های راحتی تخت‌خواب‌شو به صورت پازلی هستند. یعنی این که مثلا مبل به صورت اِل قرار می‌گیرد و بعد با باز شدن اجزایش به تخت‌خواب دو نفره تبدیل می‌شود. مبل‌ها شکل‌های مختلفی دارند و برحسب این اشکال نام و مدل آنها متقاوت است. مثلا بعضی از انواع مبل در طراحی متقارن و برخی دیگر نامتقارن هستند.

منظور از مبل‌های نامتقارن مبل‌های پازلی نیست بلکه هر کدام از مبل‌ها ساختار نامتقارن دارند. مثلا یک طرف مبل دسته دارد و طرف دیگرش دسته ندارد. یا این که مبل چند نفره شبیه تخت خواب است. مبل‌های مدرن ممکن است شکل‌های فانتزی و عجیبی داشته باشند.

اما در مقابل مبل‌های سلطنتی و مبل کلاسیک معمولا از چوب ساخته شده و دارای دسته‌های منبت‌کاری شده هستند. مبل‌های سلطنتی نسبت به مدل‌های مبل کلاسیک از پارچه‌های گرانتری تهیه شده‌اند. یکی از نکات مربوط به مبل‌ها کوسن است. مبل‌های راحتی و پازلی اغلی کوسن دارند در حالی که بعضی از مدل‌های مبل سلطنتی ممکن است فاقد کوسن باشند.

بعضی از مبل‌ها بدون پشتی هستند. درحقیقت شبیه چهارپایه‌های گرم و نرم با اندازه‌های مختلف هستند. مبل چسترفیلد یا چیتر مبلی است شبیه مبل‌های سلطنتی اما با روکش‌های اغلب چرم. این روکش‌ها دارای قسمت های فرورفته‌ی دایره‌ای شکل هستند و باقی روکش مبل که بالا می‌آید جلوه و زیبایی خاصی به آنها می‌دهد. باید دقت کنید که کاناپه لغتی فرانسوی بوده و به مبل‌های دونفره به بالا گفته می‌شود.

 

ویژگی مبلمان راحتی

این مدل مبل ها به دلیل اینکه نشیمن های نرم و راحتی دارند به این اسم شناخته می شوند. ظاهر این مدل ها بسیار شکیل و زیبا و ارتفاع پایین تری نسبت به سایر مبل ها دارند. دسته های این مدل ها پهن و نرم هستند. بالشت ها یا همان کوسن های این مبل ها اکثرا از جنس پارچه به کار رفته در خود مبل می باشد.

 

پارچه مبل راحتی

هنگام خرید هر مبلی به پارچه استفاده شده دقت کنید. چرا که کیفیت پارچه به کار رفته در دوخت مبل خیلی مهم است. پارچه نباید با گذشت زمان کیفیت و درخشندگی خود را از دست بدهد. بخاطر این که قسمت عمده مبل شما را پارچه آن تشکیل می دهد که در صورت خرابی و از بین رفتن کیفیت پارچه شما مجبور به تعویض مبل خواهید شد. پارچه نباید کشی باشد و پز بدهد، پس در انتخاب نوع پارچه مبل دقت کنید.

انتخاب رنگ و نوع پارچه سلیقه ای است. اما به صورت کلی پارچه مخملی براق بهترین انتخاب است چرا که از کیفیت و مدوام بالاتری برخوردار است. در مقابل پارچه های کتان مقاوت زیادی در مقابل نخ کش شدن و تغییر رنگ دارن اما در این مدل پارچه ها باید توجه داشته باشید که خیلی سریع چرک را جذب خود می کنند.

 

کفی مبل

کفی مبل یکی دیگر از مواردی هست که موقع خرید حتما باید به آن توجه کنید. اگر به دنبال مبلی بادوام و ماندگاری بالا هستید سعی کنید مبلی با کفی از جنس فوم سرد خرید کنید. فوم سرد حالت ارتجاعی بیشتری نسبت به سایر جنس های کفی دارد. هنگام خرید برای بررسی این موضوع چند دقیقه ای روی مبل انتخابی بنشینید و بعد از بلند شدن ببینید کفی مبل با چه سرعتی به حالت اولیه خود باز می گردد.

اگر کفی مبل انتخابی شما از جنس فوم سرد باشد بلافاصله بعد بلند شدن شما کفی به حالت اولیه ی خود باز می گردد. اما اگر کفی از جنس فوم گرم یا اسفنج باشد این بازگشت به حالت اولیه زمان بر خواهد بود. درست است که هنگام خرید برای مبلی با کفی از جنس فوم سرد مبلغ بیشتری پرداخت می کنید ولی در مقابل مبل شما راحتی و دوام را به همراه خواهد داشت.

 

ویژگی های مهم مبل راحتی

 

مبل راحتی ویژگی‌های زیر را داراست:

۱- راحتی: این نوع مبل باید ارايه راحتی و آسایش برای استفاده‌کننده داشته باشد.

۲- طراحی جذاب: مبل راحتی باید طراحی زیبا و جذاب داشته باشد و با دکوراسیون داخلی منزل سازگار باشد.

۳- انعطاف‌پذیری: این نوع مبل باید قابلیت انعطاف‌پذیری داشته باشد و به سادگی برای تغییر شکل قابلیت داشته باشد.

۴- ساختار محکم: مبل راحتی باید از مواد با کیفیت و ساختار محکمی تشکیل شده باشد تا ماندگاری و استحکام آن تضمین شود.

۵- سازگاری با شرایط شستشو: این نوع مبل باید به راحتی قابل شستشو و نگهداری باشد.

 

خصوصیات مبلمان راحتی با قیمت مناسب در بازار

۱- طراحی ساده: مبل‌های راحتی با طراحی ساده و خطوط ساده معمولاً با قیمت مناسب تری در بازار قرار می‌گیرند.

۲- استفاده از مواد ارزان‌تر: مبل‌های راحتی با قابلیت قرار گرفتن در بازارهای با مواد ارزان‌تر معمولاً قیمت مناسب تری دارند.

۳- اندازه کوچکتر: مبل راحتی با اندازه کوچکتر معمولاً قیمت مناسب تری دارند و این اندازه کوچکتر می‌تواند در فضاهای کوچک و منازل کوچک کاربرد داشته باشد.

۴- کیفیت متوسط: مبل‌های راحتی با کیفیت متوسط و مواد معمولاً قیمت مناسب تری دارند و می‌توانند برای کاربردهای روزمره مناسب باشند.

۵- عدم استفاده از لوازم تزئینی بیش از حد: مبل‌های راحتی با استفاده از لوازم تزئینی کمتر معمولاً قیمت مناسب تری دارند.

 

ما در این مقاله سعی کردیم نکات لازم و ضروری را بیان کنیم. پس امیدواریم که بعد از مطالعه‌ی این مقاله، بهترین خرید مبل آنلاین یا حضوری را داشته باشید. با بیان نظرات خود ما را در بهبود کیفیت مقالات پپت مارکت یاری کنید.

  • نحوه نمایش محصول ها
مبل راحتی 7 نفره مدل اقلیما

مبل راحتی 7 نفره مدل اقلیما

قیمت محصول
مبل تخت خواب شو یک نفره مدل نفس

مبل تخت خواب شو یک نفره مدل نفس

قیمت محصول
مبل 7 نفره مدل لیانا طرح ال

مبل 7 نفره مدل لیانا طرح ال

قیمت محصول
مبل راحتی 7 نفره مدل ال KINGSTON

مبل راحتی 7 نفره مدل ال KINGSTON

قیمت محصول
مبل راحتی 5 نفره چشمه نور کد MA-208

مبل راحتی 5 نفره چشمه نور کد MA-208

قیمت محصول
مبل راحتی 7 نفره مدل آرتان کد 015

مبل راحتی 7 نفره مدل آرتان کد 015

قیمت محصول
مبل راحتی سه نفره مدل چستر کد 313 -2040

مبل راحتی سه نفره مدل چستر کد 313 -2040

قیمت محصول
مبل راحتی هفت نفره مدل رز کد D013

مبل راحتی هفت نفره مدل رز کد D013

قیمت محصول
کاناپه مبل تختخواب شو ( تخت خواب شو , تختخوابشو ) یک نفره دسته متکایی

کاناپه مبل تختخواب شو ( تخت خواب شو , تختخوابشو ) یک نفره دسته متکایی

قیمت محصول
مبل راحتی تک نفره مدل آرتان

مبل راحتی تک نفره مدل آرتان

قیمت محصول
مبل راحتی 7 نفره مدل چستر لوگانو

مبل راحتی 7 نفره مدل چستر لوگانو

قیمت محصول
مبل راحتی 5 نفره چشمه نور کد MA201.N-N به همراه میز جلو مبلی

مبل راحتی 5 نفره چشمه نور کد MA201.N-N به همراه میز جلو مبلی

قیمت محصول
مبل تخت خواب شو یک نفره چشمه نور مدل MA-521/T

مبل تخت خواب شو یک نفره چشمه نور مدل MA-521/T

قیمت محصول
مبل راحتی ۶ نفره کد DIBA2449

مبل راحتی ۶ نفره کد DIBA2449

قیمت محصول