قیمت و خرید 29 مدل از بهترین ماشین ظرفشویی مبله، رومیزی و توکار با قیمت های استثنایی

ماشین ظرفشویی

یکی از وسائلی که در دهه‌های گذشته کم‌کم جای چای خود را در آشپزخانه باز کرده و به جزء ثابت آشپزخانه اکثر خانه‌ها تبدیل شده است ماشین ظرفشویی است. با توجّه به سختی‌های شستن ظرفها، ماشین وسیله‌ای مفید و کاربردی بری منازل تلقی می‌شود.

 

انواع ماشین ظرفشویی

ماشینهای ظرفشویی در حالت کلّی به سه نوع رومیزی و توکار و ایستاده تقسیم می‌شوند. یکی از مدلها ماشینهای ظرفشویی رومیزی هستند، معمولا کوچکتر هستند و روی کابینت یا میز قرار داده می‌شوند. ماشینهای ظرفشویی توکار پایین سینک ظرفشویی و یا جای دیگری درون کابینت قرار گرفته و بزرگتر هستند. ماشینهای ظرفشویی ایستاده اغلب از دو مدل قبلی بزرگر بوده و بسیار شبیه به ماشین لباسشویی هستند.

 

طرز کار ظرفشویی

طرز کار ماشین در حالت کلّی مانند ماشین لباسشویی است. باید غذاهای باقیمانده را از داخل ظرفها خالی کرده و آنها را در داخل ماشین ظرفشویی بگذارید. بعد برنامه را تنظیم کرده و یکی از برنامه‌های شستشو را انتخاب نمایید.

مخزن ماشین را از مایع مخصوص ظرفشویی یا پودرها یا قرص‌های مخصوص آن پر کنید. ماشین به کار می‌افتد و با استفاده از جریان آب و ماده شوینده و حرکت ظرفها آنها را می‌شوید. بعد آب کثیف تخلیه شده و ظرفها خشک می‌شوند.

 

انتخاب مدل مناسب

ماشینهای ظرفشویی رومیزی دارای ظرفیت کمتری نسبت به دو مد توکار و ایستاده هستند و برای خانوادههای کم جمعیت و شستشوی ظروف کم مناسب هستند. ظرفیت ماشینهای ظرفشویی ایستاده از همه انواع بیشت است و ماشینهای ظرفشویی توکار از نظر ظرفیت بین ماشینهای ظرفشویی توکار و ماشینهای ظرفشویی ایستاده قرار دارند.

از نظر قیمت معمولا ماشینهای ظرفشویی رومیزی ارزانتر از دو مدل دیگر هستند ولی ماشینهای ظرفشویی توکار از ماشینهای ظرفشویی ایستاده گرانترند. برای انتخاب نوع ماشین ظرفشویی باید به نیاز خود نگاه کنید.

 

داشتن فیلتر برای تکه‌های غذا

بعضی از انواع ماشینهای ظرفشویی جدید دارای فیلترهایی هستند که باعث جدا شدن تکه‌های باقیمانده غذا از ظرفها می‌شود و بنابراین مجبور نیستید قبل از ریختن ظرفها در ماشین ظرفشویی تکه‌های باقیمانده غذا را جدا کنید.

 

داشتن فیلتر آب ماشین ظرفشویی

به دلیل این که آب شهری در خیلی از مناطق دارای املاح زیاد است پس از شستشو جای قطرات آب به صورت لکه روی ظرفها باقی می‌ماند. برای حل این مشکل بعضی از ماشینهای ظرفشویی دارای فیلترهای آب هستند که همین باعث می‌شود تا ظروف پس از شستشو دچار لکه نشوند.

 

امکان شسشوی قابلمه و تابه و ظروف بزرگ

در خیلی از ماشینهای ظرفشویی امکان شستشوی تابه و قابلمه و ظروف بزرگ وجود ندارد. ولی بعضی ماشینهای مدل جدید این مشکل را حل کرده و می‌توانید تقریبا هر ظرفی را داخل آنها بیندازید و بشویید.

 

مصرف آب ماشین ظرفشویی

میزان مصرف آب در بعضی از مدلها بسیار زیاد است. بهتر است ماشینهایی را انتخاب کنید که مصرف آّب کمی داشته باشند. انتخاب یک ماشین ظرفشویی که آب کم مصرف می‌کند هرچند گرانتر باشد در دراز مدت با صرفه‌جویی در هزینه‌های مصرف آب به نفع شما است.

 

نکته پایانی

خیلی مسائل مختلف هست که موقع خرید ماشین ظرفشویی به آن دقت کنید. قیمت، کیفیت، برند، داشتن مخزن استیل، قابل تنظیم بودن قفسه‌ها و سبدهای داخل آن، بو نگرفتن داخل آن، داشتن لاستیک‌های استاندارد، داشتن خاصیت ضد میکروبی، داشتن گرمکن و بسیاری ویژگیها و مشخصّات دیگر مواردی هستند که باید به آنها دقّت کنید.

 تا اینجا با چند نکته درباره انتخاب و خرید ماشین ظرفشویی و انواع آن در پپت مارکت آشنا شدیم. در ادامه لیستی از شیک ترین و باکیفیت ترین نمونه های موجود در بازار ایران را برای شما آماده کرده ایم. همه این ماشین ها از کیفیت بالا و قیمت مناسبی برخوردار هستند.